Není voda jako voda - opustila mě pohoda

19. února 2017 v 10:38 | Mutinka |  Nové články
Hezké pondělí, děvčata.....říká se, že pondělí je začátkem nového...nového týdne, nových pracovních povinností, nových startů..... a já měla dnes start raketový.
Proč?
Procházíte spolu se mnou mnohými životními epizodami a situacemi, držíte mě obrazně za ruku a někdy i krásně poplácáte po zádech....
Dnes ráno mi zadrnčel telefon a na druhé straně přišla dlouho očekávána zpráva: " mami, praskla mi voda"
Ačkoli jsem měla vše předem jasně rozplánováno, co a jak dělat v této chvíli, vše nakonec ...asi proto, že jsem Mutinka a nikdy nejde nic lehce...dopadlo zcela jinak.
Kleklo auto, já klekla taky a prosila jej, aby neblblo a nedělalo kanadské žertíky, byla to hold Kopřivnická skutečnost a do žertu bylo daleko, Neli měla být umístěna k tatínkovi, tatínek ale právě prodělává lékařské ošetření,.ale přece jen svitla naděje tím, že dojel náhodně syn, takže mu byla Neli vsoukáná do auta mezi zbytek trpaslíků, povolán děda jako sanitář současného stavu věci, kdy na sedačku auta v obavě, že by dcera rodila za jízdy, rozprostřel deku.Do porodnice jsme vlezly únikovým vchodem, čímž jsme překonaly sestřiččinu představu o tom, že nelze oddělení navštívit jinak, než přes bzučák u dveří...dveře pro únik se díky nám změnily na vnik.
Dceru si odvedly sestřičky ke kontrole a několikerým otázkám, které už tisíckrát zodpověděla...já ponechána v čekárně.
Prochodila jsem tam stezku na linoleu, za kterou by se nemusela stydět žádná turistická organizace, v přistavěném automatu jsem vyzkoušela všechny typy kávy, čímž jsem si tedy přivodila nekončící říhání, místo ledvinových kamínků se mi nastěhoval šutr do žaludku a močový měchýř zaznamenal frekvenci, o které do té doby neměl ani tušení....do toho mi sdělil syn, že děvčata-vnučky si ihned po příchodu k nim začala hrát na prasklou plodovou vodu a střídavě se odvážejí do porodnice a je jen otázkou času, kdy se ke hře přidá i Damík-vnuk.
Tohle jsem Vám chtěla sdělit, abych si zkrátila dobu čekání, kdy se mi znovu na telefonu objeví věta: "mami, už".....prozatím sedím u rodičů a čekám, odmítám oběd, protože ne, že bych snad neměla hlad, ale protože moje milovaná maminka zrovna v dnešní den připravila čočku a uznejte, jak by to asi mohlo dopadnout, kdybych pak ve své přítomnosti u porodu a snaze dceři dělat předskokana v tlačení" porodila" čočkové semínko?......
Zmítá mnou několik pocitů....strach jako máma o dceru, radost jako čtyřnásobná babička, zvědavost, jak to plémě bude vypadat, netrpělivost, kdy se ten telefon rozezní a on zní, ale jen aby mi t-mobile poslalo vyúčtování, Avon nabídl neodolatelnou sadu a nějaká dáma na druhém konci mi sdělila, že jsem byla vybrána z davu na přípravek na klouby.....tak a teď si říkám, jak vyvenčit Arnošta, dceřina psa, který zůstal doma bezprizorní a zaboha není schopen se naučit sednout na záchod a spláchnout.
Takže holky, držte nám palce....zdravím já i dcera

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama