Prosinec 2016

Dítě, co má poslání, to mi hrůzu nahání

21. prosince 2016 v 11:56 | Mutinka |  Nové články
Jak dodat dítěti na důležitosti a pocitu samostatnosti?

Existuje mnoho způsobů.....samo si utře zadek ( tam je ta samostatnost tak vehementní, že končí osprchováním děcka, prádlem točícím se v bubnu pračky, prázdnou roličkou toaletního papíru a "vůní" po celém bytě), samo si namaže chleba ( ten většinou končí namazanou stranou na koberci v obýváku, návštěvou lékaře, který musí zašít stopu po noži ), nebo třeba ten, kdy pošlete dítě poprvé samo vyvenčit psa....a to je případ moji Neli.

Jelikož mám dceru, která vypadá díky osmiměsíčnímu těhotenství jako sněhová koule, dobře vykynutý koblih či jako horkovzdušný balón, rozhodla se, že nastal čas, kdy je třeba dítěti nastolit úkoly, které ji ulehčí v momentě, kdy se vyklube junior, život.
Neli byla samozřejmě poctěna tímto úkolem, takže nebylo nutné ji tisíckrát opakovat, že si opravdu musí vzít bundu, že čepice je nutná stejně jako boty....jo, chytrolín si vzala kroksy.
Psovi nasadila obojek, zapla vodítko a vyzbrojena pokyny dcery o tom, že v žádném případě psa nepouštět, obejít chodník podél domu a nechat si otevřené vchodové dveře, vyrazila.
Já i dcera jsme byly nalepeny na skle umytého okna a sledovaly děj.
Nejdříve z domu vyrazil hafan a za ním vlálo děcko.....a vchodové dveře se zavřely.
Cesta podél domu musela být psovi vysvětlena přetahováním se, kdy už už to vypadalo, že pes svůj názor prosadí, ale Neli nasadila páku a psovi domluvila několikerým škubnutím vodítka a řevem" jsem ti snad řekla, že jdeme tudy"....my s dcerou čistily zadýchané okno a řehtaly se spolu s dojetím, jak nám to dítě roste. Po několika metrech pes zavětřil a namířil si to ke zbytkům, ležícím v trávě..." fuj, ty prase, nejez to, zase budeš grcat"...ječí malé roztomilé děvčátko....po pozdějším zjištění vyplavalo na povrch, že grcat bude z vygrcaného, takže to, že je prase, Neli odhadla naprosto přesně. Pes byl násilím odvlečen k pokračování venčení, kdy Neli poslušně obešla podél domu, aby se ji pes ztratil v houští. Tentokrát nepomohlo škubání vodítkem, ani pokyny ve smyslu:" Arine, dělej, vylez, pocem, k noze"....nakonec zkončila i Neli v houští. Jenže co tam tak dlouho dělá? Už máme s dcerou otlaky na čelech a sklo se pomalu tvaruje do podoby našich obličejů , když v tom z houští leze pes a za ním dítě s pytlíkem v ruce a ulicí se nese: " Mamí, mamí, Arin sral, ale já jsem to hovno sebrala"....a v ruce sáček s notnou dávkou "hovna".....jak to dítě umí být roztomilé, jen ten slovník, ten tu rozromilost nějak potírá.
Dcera už to nevydrží za sklem a taky bylo nutné zastavit ten ječák dole, rozdává další pokyny....neřvi, sáček odnes do popelnice a pojď domů....jenže dveře se přece zavřely, tak musí jít maminka udělat vrátnou, za oknem zůstávám sama.
A to je pohled....Neli štráduje se sáčkem hrdě k popelnici, psa na vodítku....a v tom kočka.
Pes zabral, Neli sebou plácla , kroksy se smekly z nohou a hovna letěla ze sáčku obloukem těsně před dítě....a já řvu smíchy, protože dcera tahá psa, sbírá dítě, sbírá hovna a vchodové dveře se zavřely.....kdo jim asi půjde otevřít?

P.S. Ne každý je takový poctivý sběratel exkrementů jako Neli, protože ona při pádu psa sice nepustila, ale při jízde po kolenou , tažena vlastním psem, sesbírala na kalhoty hovno jiného psa....

P.S. Nějak mi uniká pointa toho, že by tímto dceři ulehčila život...pes grcal, pračka prala a vchodové dveře se zavíraly i večer, kdy dcera měla plné ruce tašek


Intimní chvilka s plynaři

1. prosince 2016 v 13:22 | Mutinka |  Nové články
Před chvíli ode mě odešli plynaři....fajn chlapi.
Zvláště ten jeden. " Paní, Vy máte krásný byt, takový bílý a milý, vše jedete na jedné vlně, krásné serepetičky"...já se rozplývala, on mezitím tahal zpoza sporáku sítko, vařechu, houbičku....už jsem se rozplývala míň, nastupoval trochu stud...jenže komu někdy něco nespadne za sporák. Pak vyslovil větu, zda může jít zkontrolovat na wc plynoměr, samozřejmě mohl....zkontrolovali, poděkovali, slíbili mi, že letošní vánoce přežiju, protože mi nic neuniká, vše ok.
Odešli, já jim ještě laškovně řekla, že je příští rok uvidím zase ráda.
No a pak to přišlo. Když jsem šla zavřít na wc dvířka od plynoměru, z mísy se na mě šklebila intimka.....já tu Neli zastřelím, její hry na dospělé mě fakt pobaví, ale dnes mě teda dostaly do pěkného trapasu.
P.S. Chlapi přišli hned z rána, já ani nestihla ranní moč, takže hold byli dnes první návštěvníci mého wc
P.S.1. Nevím, jestli je budu chtít díky studu vidět příští rok znovu...zato Neli, tu dnes vidět chci a budeme si mít určitě i co říct, ikdyž jsem měla chvilkovou němost