Směšný odpad

6. listopadu 2016 v 21:21 | Mutinka |  Nové články
Můj kreativní duch mě dostal do situace, že domácnot velikosti 1+1 praská ve švech pod neutuchající touhou přetvořit vše, co najdu.
A že jsem sběratel. Vše začalo před dávnými časy obhlídkou zákoutí bytu.....tu odložena polička, tu kousek látky, támhle sympatická sklenička.....jednoho dne už nebylo doma co přeměňovat a tak započala mise úklidu ulic. Nikdy bych nevěřila, že bude můj svižný krok v blízkosti popelnic a velkoobjemových van tak ztrácet na rychlosti a měnit se na šouravou chůzi, kdy oči teleskopicky vylézají z hlavy a dokážou pojmout zorný úhel periskopu. Ale i tohle přineslo svoje ovoce....dnes už si v kalendáři zaškrkávám datum přistavení těchto van a spolu s menšinou čekám, hlídám a odhlížím každý kousek, který neznalí možné přeměny na originál, vyhazují s odporem do kontejneru.....a já s radostí z něj tahám. Tedy pokud mi mešina dovolí...ale už jsme kamarádi a oni vědí, že mě moderna nebere, tak mi nechávají "šunty"

Dnes jsem zatoužila vyrobit si další...asi milióntou skleničku, jenže nastal problém. Nejsem totiž pijan, takže jediný alkohol, který mou domácností projde, je plasťák....vím, mnozí si odfrknou, že je to brak, že to vedle piva ani neleželo, ale mi to k veselosti stačí.K veselosti ano, k přetvoření ne. Domácnost byla prostá i jakékoli zavařovačky, protože jsem byla nucena vrátit všechny mamince, pokud jsem nechtěla riskovat, že budu připravena o dodávku skvělé krmě, kterou mi maminka po zkušenosti, že butylky zásadně nevracím, posílá v zavařovačkách. Co teď?
Beru Neli...jako zástěrku...a vydávám se k tříděnému odpadu s předsevzetím, že bez sklenky neodejdu. Ale asi jsem zvolila špatné datum, protože konťák je téměř prázdný, jen na dně trocha toho skla...jenže pozor.....mezi tuctovkama se vyjímá jedna baculatá kráska a moje touha ji vlastnit roste. Nakláním se, ale musela bych mít ruce jako Saxána, abych na ni dosáhla...nedosáhnu. Mám nápad. Skláním se k Neli a pěkně pohádkově ji vysvětluji, že úplně na dně leží kouzelná sklenička, kterou když vylovíme, tak budeme naprosto šťastné...hltá každé moje slovo, kývá hlavičkou, ale jen do doby, než ji řeknu, že ji chytím za nožičky a nasoukám ji do konťáku a ona mi ji podá...stávkuje, nechápe moji prosbu a vzdoruje. Nečekám, lapnu ji za kotníky a soukám do popelnice. Neli visí za nožky a řve jako blázen, ruce roztažené a zaklestěné o okraje jako špejle v jelitě, v obličeji stejně tak rudá, slzy se kutálejí po obličeii.....jsem neoblomná a pokouším se odolat jejímu vzdoru a soukám ji hlouběji do popelnice...přece tam tu krásku nenechám....a tím teď nemyslím Neli...nepovedlo se. Kolemjdoucí pohoršeně, ba přímo nenávistně hledí na mé počínání a hrozí nebezpečí, že přijedou "pomáhat a chránit", takže nezbývá, než Neli vytáhnout.
Jak to dopadlo? Do konťáku jsem se nakonec musela nahnout já, Neli mě držela za kotníky a bujaře povzbuzovala, abych sklouzla ještě níž, že přece tu pohádkově kouzelnou sklenku potřebujeme, abychom byly šťastné....máme ji a víte co? Jsme šťastné.
Vím, že by babičky měly vnoučata houpat na klíně, číst jim pohádky a k tomu jim do pusinek soukat domácí cukrkandle, vískat je ve vlasech a povídat jim, jak to bylo za starých časů.
Jsem moderní babička...vnučku strkám do kontejneru, čtu ji svoje příběhy, do pusy ji strkám nakradená jablka a z vlasu ji vybírám seno, protože je přece tak krásné, zkusit si, jak za starých časů spaly děti na slamníkách....pro mě je odměnou, když pak má kopřivky z nezralých jablek, poškrábaná líčka od sena a její věta....babi, budeme tohle dělat i zítra?

P.S. Jak tak přemýšlím, dnes mi Neli neřekla...babi, budeme to dělat i zítra?....že by bylo něco špatně?

P.S.1.Stále sháním sklenku, nejlépe 5 ti litrovou.....jeden kontejner na bílé sklo je ještě přes ulici, možná zítra Neli vezmu zase s sebou, někdo mě musí držet za kotníky

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alena Alena | E-mail | 6. listopadu 2016 v 21:33 | Reagovat

Jani úžasné čtení. Malá má krásné dětství a bude mít na co vzpomínat. A musíš se přece naučit zvládat bobříky a tajná přání, za chvíli na Tebe budou skřítci 2 :-).

2 Ivana Ivana | 7. listopadu 2016 v 21:13 | Reagovat

Jani,z 5litrovek byste mohla postavit skleník - tolik jich vyprodukuje konzumace hostů . Škoda, jste daleko, jinak bych Vás jimi zavalila :-)!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama