Kaleidoskop znalostí

24. srpna 2016 v 14:14 | Mutinka |  Nové články
Zápis do školky, zápis do školy, přihláška na střední školu, maturita a přihláška na vyšší studium....tohle všechno jsem zvládla, tak proč bych dnes nezvládla výběrové řízení na pracovní místo?.....protože od všech těchto zkoušek už uběhlo tolik let, že si někdy musím na kalkulačce spočítat, zda mi prodavačka vrátila zpět tolik, kolik měla.....nejlépe víc.

V devět hodin ráno jsem se s nadhledem sobě vlastním, stejně tak jako s trémou sobě vlastní, přiřítila na výběrové řízení....jsem poslední, tedy šestá z celkového počtu....čtyři muži, dvě ženy, z toho jedna slovenka a já to nejsem.
Jsme vyzváni vstoupit a zaujmout místa u stolu....těžká volba, protože nedokážu odhadnout, kde bude zkoušející a jak velkou výhodu k opisování budu mít...volím střed. Špatná volba, jelikož dáma si stoupla kousek ode mne, čímž mi zhatila naděje, nezbývá, než vydolovat zbytky vědomostí a věřit v odvozující schopnosti....v ty tedy věřím pokaždé. První půlhodina byla zasvěcena seznámení se s firmou prostřednictvím diapozitivů a přednesu všech kladů. které jsou nám nabízeny.....všem se nám rozšiřují zorničky nadšením, aby v zápětí dáma vyřkla podmínky, za jakých lze těchto plusů dosáhnout....v ten moment se nám začala svírat prdel. Na její otázku, zda po shlédnutí a vyslechnutí všech informací jsme ochotni přistoupit na znalostní, postřehové a manuální testy, se pár zadků na židlích zavrtělo, aby se snad ze zvědavosti, jakou škodolibost si na nás ještě vymysleli, usadilo zpět....já seděla stále spokojeně a natěšeně, protože jsem hravý typ.....posléze jsem zjistila, že jsem i typ soutěživý. Dostali jsme hromadu papíru a příkaz...NELISTOVAT....a já už měla nasliněný prst.
První test byl postřehový.....zaškrtnout všechna písmenka D s dvěma čárkama, ok, D poznám a do dvou taky počítat umím...měli jsme možnost si to na pár řádcích vyzkoušet a mohli jsme jet naostro...brnkačka. Dáma dala příkaz otočit list, a ejhle, řádků čtrnáct, dlouhých jako týden před výplatou a každý odstartovala povelem TEĎ a ukončila zařváním DALŠÍ ŘADEK TEĎ....začátek nebyl špatný, docela mě to bavilo, ale uprostřed testu už jsem měla problém rozeznat D od P,Q, a snad i od I.....a dvě čárky?...viděla jsem jich tam milión, ale statečně jsem odškrkávala a zabíjela dámu s každým Stop, čímž mě zdržovala stihnout její DAlŠÍ TEĎ....čtrnáctý řádek jsem škrtala s mlhou před očima a pohledem na dvacetiletého mladíka vedle mě, který to snad vzal stylem...škrtnout celou stránku....má můj obdiv.
Druhý test...test znalostní....správně by měl být nazván matematický....cca sedum otázek, kdy jsem nakonci nejenže nevěděla, kolik je jedna a jedna, ale ani jak se jmenuji. Karel vyrobí 1600 ks za směnu, kolik vyrobí za týden, seberte mu deset procent, odečtěte kolik vyrobil Pavel, když dělal jen tři dny, zapište to do levého kruhu, do dolního prostředního napište datum, do pravé poloviny napište nad sebe číslice 6 a 8 a doleva do dolního kruhu napište zrcadlově 5....a já neměla zrcátko.....a zřejmě ho neměla ani slovenka vedle mě, ale té to nemuselo vadit, protože v momentě, kdy dáma zařvala po 2 minutách STOP, tak moje sousedka právě stihla přeložit zadání testu....holka je z Turzovky a obávám se, že tam ještě chvíli zůstane.
Tento test měl ještě i druhou část a tou bylo hledání shodných obrázků.....tak 5 rozdílů by mi šlo, tak to bude hračka.....nebyla.....zleva nemám co opisovat, slovenka to vzdala a mladíček napravo je levák, tak vidím prd....nedostávám možnost přítele na telefonu, stejně mi nejdou mms a než bych to jen ofotila, tak by uteklo těch 30 vteřin, které nám byly velkoryse přiděleny k tomuto zadání....pálím od boku
Třetí test...manuální...a tady se těším....dostáváme příkaz vstát a přisunout si kolíky s deskama, ve kterých jsou díry...budeme v 15 vteřinách přemísťovat kolíky obouruč....start...jedu jako pila, ale mladík vedle mě jede jako tryskáč....je lepší, druhý pokus....srovnávám...třetí pokus....vedu a mladík se rosí a pohlíží na mě a zřejmě i odhaduje, kolik mi je let. Posilněna vítězstvím mu s infaltivním úsměvem povídám...vidím, že jste levý...a on?... ano, jsem levák....větu, že je levý levák jsem si raději nechala pro sebe, protože nás čeká ještě druhé kolo, kdy máme zasunovat kolíky jen jednou rukou. Slovenka se snaží do zavelení startu posbírat svoje kolíky po stole a pod ním, mladík si procvičuje levou ruku a já hypnotizuji kolíky na své desce a zaříkávám je, aby naskákaly do děr sami...Start....i tady máme tři pokusy a nechci se chlubit, ale budu...vyhrála jsem...a vyhrála jsem i věkem, jsem tady nejstarší a na kolíky, na ty jsem teda kadet. Mladík má potřebu mě poplácat po rameni...klidně může.
Po dvacetiminutové pauze jsem vyslechla rozsudek...test splněn na 100% a mohu směle nastoupit do zaměstnání....a slovenka do vlaku na Turzovku...je mi ji líto, ale ačkoli jsem ji nechala zorný úhel na můj test dostatečně otevřený, nevyužila toho, snad mi nedůvěřovala...měla.

P.S. Čeká mě ještě vstupní kontrola u lékaře, ale nevím, zda projdu na ruce, protože ty mě po kolíkách bolí......ale zasoutěžila jsem si jako na dětském dni....a já si tak i připadala...škoda, že nerozdávali medaile

P.S.1.Vzhledem k tomu, že nás pro německou firmu zaškolovala ruska, které jsme museli napovídat český překlad, kterému slovenka chvílemi nerozumněla, si říkám, že do této firmy může nastoupit i tatar....a vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby na montérkách byly čtyři vietnamské pruhy, na jídelničku maďarský guláš....vypadá to, že Kopřivnice je španělská vesnice....tím se vysvětluje mojich 100% úspěšnosti
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anna Anna | E-mail | 24. srpna 2016 v 15:08 | Reagovat

JANIČKO BLAHOPŘEJI !!!
Ale krásně jsem si početla a v duchu byla na testu s Tebou..
Tak hlavně,aby se Ti líbilo v práci a ta práce Tě těšila.Pa.Anna♥ :-) :-)  :-)

2 Babča Poddvorov Babča Poddvorov | 24. srpna 2016 v 15:32 | Reagovat

Jani velká gratulace. Hlavně ať tě nová práce těší. To je důležité. Chodit do ní , že musíš je na ho...😂 Tak, že - buď v kolektivu oblíbená, dojídej svačiny a neper se s kolegy. 😕😂😄

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama