Záchrana dcery

5. července 2016 v 14:42 | Mutinka |  Tvorba před blogem
Hezký večer, děvčata.


Ležím si ve vaně, odpočívám a užívám si pohledu na Neli, toleruji cákance na podlahu i skotské střiky do mého obličeje....dnes jsem dobře naladěna, tak nekomentuji....utřít, do pyžam a hurá k " samotě u lesa". Ale nesměla bych to být já, aby šlo vše podle plánu. Proč by nešlo?


Crrr, crrr....na displeji Kačka - Neli...co chce po deváté večer?
"Co je? "
" Mami, neuvěříš, co se mi stalo"
Moje životní zkušenosti mi napovídají, že uvěřím....
" Jsem zavřená na balkóně a nemůžu ven. Teda dovnitř."
" Dojdu tě otevřít."
" Ale já mám klíče v zámku...otočené"..a já jsem vytočená.
Rozblikala se ve mě kontrolka, jen nedokážu ihned identifikovat, zda je to kontrolka strachu o dítě nebo vzteku z narušení poklidného večera. Pokouším se navrhnout pár rad a doporučení, ale nevím, zda je to nešikovností dcery, protože nepřipouštím, že by kterýkoli z mých návrhů byl mylný, nebo zda výrobci dosáhli v nepřekonatelnosti oken plného počtu bludišťáků. Co teď? Nezbývá, než obléct vyvařenou Neli a sebe a podniknout noční výpravu s posláním záchrany. Zatímco Neli řve, že je maminka vlastní blbostí uvězněna na balkóně, balím vercajk a odhodlaně vyrážíme.
Neustálou přítomnost dcery na balkóně prozrazuje " kouřová světluška"...usuzuji, že ta cigareta zažila pár tahů ( párem rozumějte dva) a byla mrtvá.
Přede dveřmi bytu obhlížím a odhaduji kvalitu a odolnost kliky a jako správný záchranář vydávám směrem k Neli povely..šroubovák...kleště...neřvi, nemusí sousedi vědět, že jsme tady. Pohledem sleduji jejich dveře a světelný průzor v kukátku potemněl...už o nás vědí...přesto pokračuji v záchranné misy...klika povolila a dcera je vysvobozena. Neli jásá, dcera jásá a nevím, čím to je, ale jásám taky.


P.S. Jen nepochopím, proč byla dcera na balkóně jen v tílku a kalhotkách a nevzala si toho víc...teda krom mobilu. Zřejmě pošlu děkovný dopis T-mobile a aby věděli, že jen díky nim si dcera zavolala pomoc, tak přibalím i 10 vajec.


P.S. 1. Jsem dceři za tuto zkušenost vděčná. Myslíte, že bych neměla? " Babi, ty jsi nejlepší, zachránila jsi mi maminku"...mlaskavá pusa a objetí síly hroznýše....pro tohle měla.


P.S.2. "Babi, jakto, že umíš otevřít dveře bez klíčů? Ty jsi byla někdy zloděj? "...Tak tak vděčná dceři teda nebudu.Dobrou noc
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama