Uštvat se, proč?

5. července 2016 v 13:58 | Mutinka |  Tvorba před blogem
Milé dámy, hospodyňky, švadlenky, uklízečky a umělkyně,
obdivuji vaši pracovitost a touhu po domácím štěstí. Já bych měla asi podstoupit kurs dokonalé domácí paninky, protože ačkoli se snažím navodit vánoční atmosféru
,tak nevím, kde dělám chybu, ale zatím u mě nastal pravý opak. Čumím z okna, mimochodem dosud neumytém, vyhlížím sníh, v lednici je jen tma a prázdno, vánoční papír z loňska netrpělivě vyhlíží vánoční dárky, rozbité baňky se pod nánosem prachu a všudypřítomné mastnoty opět slepily a doufají, že budou dány v obdiv a papírové krabice od bot větrají všemi otvory v naději, že budou naplněny po okraj cukrovím, voňavým vanilkovým cukrem a ořechy. A co já? Tu trochu cukroví, co jsem se sebezapřením upekla, ale již neslepila, nenaplnila krémem a neobalila v čemkoli, co je k tomu určené a už vůbec ne, že bych to úhledně naskládala do krabic a třeba i vyfotila a pochlubila se vám tady.....já to prostě sežrala při prohlížení vašich fotografii dokonalých domácností, zářivých stromků a plných táců. Takže vám všem moc děkuji za krásné přípravy vánoc a přeji vám všem nejkrásnější vánoce a věřte, že ačkoli to mám tak, jak to mám, jsem spokojená, šťastná a hlavně neuštvaná.


P.S. Dnes jsem vzala vnučku na výlet, jely jsme do Kozlovic na koně. Vrátily jsme se s botama od hnoje, bundama smradlavýma a protože jsem prudce inteligentní, tak jsem oblékla Nelince tepláky z flauše a co myslíte? Když jsem byla v euforii, šupla jsem malou do hromady sena a ten zasmolený flauš to seno nechtěl pustit. V restauraci, mimochodem velmi distinguované jsme s našimi hranolkami, řízkem, kečupem a koňským smradem, působily vedle uhlazených rodinek jako burani. Ale co, malá pojedla s chutí, útratu jsme měly z čeho zaplatit a věta: Babi, to byl ale krásný den, nepředčí ani plná krabice cukroví, ani čisté okna ani hromada dárků ukrytá před čmuchaly. Holky, ti caparti jsou prostě BOŽÍ.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama