Rozlučka aneb oblastní divadlo

14. července 2016 v 16:05 | Mutinka |  Nové články
Před každou svatbou by měla proběhnout řádná rozlučka se svobodou....možná zavedené klišé, ale mi se tohle klišé líbí.
Nemohlo tomu být ani v případě mé dcery, takže při našem společném posezení u piva, které se odehrává v jedné malé pivnici přes cestu od mého domu, což je naprosto luxusní záležitost....chodím tam v teplákách a klidně i papučích....se zrodil i tento plán.
Jaký? Přece ta rozlučka.....v tématu souvisejícím se svatbou. Vše domluveno...datum, čas, místo konání a menu.....počet lidí 6 a půl ( tohle číst Neli, tak se urazí)
Náš rodinný klan má sraz u popelnic..jak jinak...zbytek se dostaví na zahradu ve stanovený čas.
Jsem zvědavá, co za grupa mě vyzvedne....už jen fakt, že jsem si zvolila za masku tříposchoďový svatební dort a navíc čekám u popelnic, je dost komický....ale to byl slabý odvar toho, co pro mě přijelo.
Přede mnou zabrzdilo auto, které řídí batole s drdůlky, bryndákem kolem krku, dětskou láhví v ruce a když vysedne a obejde auto, spatřím vypolstrovanou prdel v pleně....i to batole bylo v šoku, když místo matky se do auta snaží natlačit dort. Co s taškama? Narvat do auta taky...tady pomůže zeťák...mám strach, že se mi od smíchu zdrcne krém, protože z auta leze vodník s kloboukem z květináče, umělými vlasy, knírkem z rouna na vlasy andělek, zeleným ksichtem a pobafávajíc z fajfčičky mi povídá....dobrý den, babčo...nevím o tom, že bych měla vodníka v rodině a navíc jsem se urazila, protože jsem přece dort...a ze zadního sedadla se ozývá hlas Neli, převlečené za družičku....Babi, jsi aspoň vanilková?
Naše oblastní divadlo se záhadným způsem naložilo a vyjíždíme....řídí dcera a protože je vzorný řidič...pomineme-li fakt, že její slovník za volantem si nic nezadá s mluvou všech těžce pracujících mužů, že váha její nohy na plynu je kolikrát rovna leteckému betonu a že při stání na semaforu propadá barvosleposti, tentokrát má potřebu na každém přechodu a že jich cestou máme dost, dávat přednost i imaginárním chodcům....ti ve snaze poděkovat vstřícnému řidiči při pohledu do auta buď propadají záchvatům smíchu a odměňují nás zvednutým palcem, nebo v druhém případě přecházejí z přirozené chůze v nepřirozený úprk....v mezičase přechodu chodců si batole potáhne z flašky a vodník zabafá z fajfky.....tyhle fakta mám zprostředkované, protože jako dort a jak jsem zmínila, tak tříposchoďový, jsem si blbec udělala jen malé otvory na oči, které se mi v momentě dosednutí do auta posunuly mimo můj pohled, takže vidím kulové....nevadí, zapracuje představivost.
Na zahradu jsme dojeli v pořádku, ani batole nepustilo nic do plen....tam už na nás čeká přidružené členstvo....Kamil s chomoutem a krabicí u nohy....nenašel prý kouli....asi špatně hledal, Lukáš v převleku neandrtalce....jen Sisa byla sama za sebe, nevadí, ona je vždy kuchař a u ohně, který se nám podařilo vykřesat, si krásně pobrečela a tím naše stejky získaly na šťavnatosti.
Novomanželům jsme předali dárek...ten byl v krabici, kterou si Kamil uvázal k noze. Mladí s dychtivostí rozbalovali, aby nakonec zjistili, že je v něm h....a protože jsou slušně vychováni, tak poděkovali....nebojte, dárky jsou nachystány, ale jejich čas příjde až po svatbě. Pak už se jen jedlo, pilo, tancovalo a došlo i na hry...na Aktivity....a tímto začal večer plný záchvatů smíchu.
Dvojice jsme si losovali, takže nikdo nemohl paktovat....ačkoli jsem měla strach, že se snad v zápalu hry pozabíjíme, žijeme všichni.....ono taky, jak chcete pantomimou ukázat tištěný spoj,zajíce v pytli....tohle teda ale Kamil předvedl dokonale, stejně jako Sisi kuřecí prsa, ale nic se nevyrovnalo momentu, kdy měl Kamil předvést rovnátka. On nás sice před představováním upozornil, že to bude brutus, ale co v jeho podání není.
Byl to brutus....my totiž v soustředění a v nevědomosti faktů nepostřehli, že si v nestřeženém momentu vytáhl zubní náhradu a demonstroval nám rovnátka na ni......pokud jsme do té doby u hry vynaložili nelidské možnosti decibelů, zavládlo nekonečné ticho a my upadli do úžasu, teď si myslím, že dokonce do bezvědomí......jen Kamil jel v pantomimě stále dál a houževnatěji......první procitl Lukáš a do ticha zařval ROVNÁTKA...Kamil s uspokojením dobře odvedené práce zasunul chrup zpět na místo a jelo se dál.....tento večer byl nekorunovaným králem. Složili jsme mladému páru básničku, jako dárek...oba seděli na lavičce, my naproti ním, jako delegace, Sisa předčítala.....Kuba slzel.
Padla tma a odpadávala už i Neli, tak nastal čas na ohňostroj...pidi, ale krásný..otevřel se šampus, pro mimino a Neli rychlé špunty....stáli jsme mlčky a pozorovali světýlka...tímto pro Neli rozlučka skončila a byla jako skautík uložena do spacáku v autě...byla nadšena, unavena, šťastná....stejně jako my. Opekli jsme druhou várku stejků, poprali se o zbytek buchty, probrali den a pak se při společném úklidu rozloučili.
Byla to krásná rozlučka....nepotřebovali jsme striptéra, potoky alkoholu ani luxusní jídlo....my jsme totiž luxusní parta

P.S. Ptáte se, proč jsme měli tyto masky?.....Svatba se odehrává na mlýně a tam patří vodník... Kuba, ke každé svatbě patří svatební dort.... já, dcera je v očekávání juniora...což je jeho pracovní jméno...dcera, svatba je v současné době přežitek,pravěk, doba neandrtálců....Lukáš, ke každé svatbě patří družička....Neli ( zkuste 4 letou puberťačku přemluvit k něčemu iinému než šatům), který ženich se svatbou nedostane do chomoutu a není kouli přivázan k domovním dveřím...Kamil, no a na každé svatbě je důležitý kuchař....Sisa

P.S.1. Ještě dnes mě bolí břicho od smíchu a věřím, že novomanželé budou mít krásnou vzpomínku, kterou mohou ve stáří oprášit a proměnit v historku pro vnoučata
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 tajny Jiri tajny Jiri | 15. července 2016 v 11:07 | Reagovat

No moje nervy,to muselo byt veselo. ???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama