Pro strach.....naděláno

27. července 2016 v 9:09 | Mutinka |  Nové články
Je večer, horko a my se rozcházíme s partou po obvyklé schůzce u piva, kdy jsme plánovali další aktivity pro volný čas...tentokrát to bude noční bojovka....a já už teď vím, že budu bojovat...s hřbitovem, kopcem, lesem a především se strachem.
Říká se, že kdo se bojí, nesmí do lesa.....já odpovídám, že mám pro strach uděláno....tak uvidíme.

Po návratu domů sedám ke stroji s předsevzetím, že budu tvořit, ale zpráva od kamaráda, abychom něco podnikli, mě vyhání opět ven. Jenže co podnikneme? Pojď na hřbitov.....dostalo se mi odpovědi, že jsem krásně ulítlá....ale šel.
Tím jsme si oba vnukli myšlenku, že prozkoumáme okolí a možnou trasu plánované noční bojovky.
Na hřbitově jsme sami, procházíme jej skrz na skrz a hledáme nejtemnější zákoutí a nejhrůzostrašnější místa...a že jich tam je....začínám pociťovat mírnou nervozitu, ale přítomnost kamaráda mi nedovolí propadat byť jen malé hysterii. Na samém konci hřbitova, pod lesem, nacházíme druhou branku, která pod tlakem povoluje a nám se otevírá louka a nepříliš hustý les.
Němým pohledem na sebe jsme oba pochopili, že budeme pokračovat v poslání a vydáváme se loukou k lesu....a tma pomalu ale jistě houstne a s ní i můj pocit, že houstne i ten les před námi. Ve tmě se rýsuje úzká cestička mezi bohem zapomenutými opuštěnými zahrádkami....velmi úzká cestička, takže musíme jít jako husy pěkně za sebou...a před námi pořád hustší les....tady už jsem si dovolila projevit trochu strachu, tak nechávám jít kamaráda prvního a jdu v závěsu za ním, ve velmi těsném závěsu, nestydím se říct, že jsem na něm visela jako batoh.....a když kamarád sklouzl do škarpy, ležela jsem na něm jako balvan. Promiň...to bylo jediné, na co jsem se zmohla a i to promiň ze mě vyletělo přiškrceným hlasem plným strachu. Jdeme dál....sakra, ten les asi zase zhoustl, zhoustl i můj strach a přepadla mě myšlenka, jestli ta bojovka nebude moje poslední pouť.
Jsme v lese, není vidět na krok, padá rosa a pod nohama vše klouže....a já sklouzávám k hysterii, zatím jen občasné...pro dnešek stačilo. Sedáme na kraj lesa, před námi louka a noční město v dáli...ticho, relax...relaxuje jen kamarád, já poslouchám, odkud příjde divočák, vrah, nebezpečí.
V lese něco křuplo...tak a kamarád bude mít modřinu...já ho lapla za rameno sílou obra Koloděje...on samozřejmě propadá smíchu, který se nese noční krajinou jako kulomet...a z lesa něco vyběhlo....tady jsem již svou hysterii strachu neudržela a řvu taky....jen ne smíchy. Beru kamaráda za ruku, dost křečovitě a tahám ho zpět k domovu, k bezpečí města.....na jeho větu" Podívej, padá hvězda" odpovídám s nohama točícíma se kolem uší...." Padáme odsud".
Byl to nádherný noční výlet....bude to nádherná bojovka, jen se musím na cestu vybavit plenou, telefonním číslem na záchranku...nejlépe vrtulník....a zřejmě si dám i štamprli....co jsem to říkala?

P.S. Že mám pro strach uděláno?....řekla bych, že mám ze strachu naděláno.

P.S.1. Myslela jsem, že si na bojovku vezmu čelovku, ale zřejmě poprosím někoho o zapůjčení halogenu...nebo raději dvou.....stejně se těším

P.S.2. Už vím, jak bylo Neli, když jsem ji v parku strašila vlkem....už vím, jak uměla být vděčná za pocit, že ji zachráním, já ten pocit včera dopřála kamarádovi

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gabriela Gabriela | 27. července 2016 v 14:24 | Reagovat

Jani vy mate nadelano strachy a ja smichem. Luxusni jako vzdy.

2 Anna Anna | E-mail | 27. července 2016 v 14:31 | Reagovat

Janičko strachy jsem s Tebou prošla celou trasu..ještě teď se třesu..no mne by jsi tam nedostala..!!!!!

Pěkný den..Anna :-)  :-)  :-)

3 Babča Poddvorov Babča Poddvorov | 27. července 2016 v 15:46 | Reagovat

Ještě že je světlo. 😆😅 po přečtení bojovky jen ve dne a né sama. 😕😑 Hrdina 😉😯😐

4 Mutinka Mutinka | 28. července 2016 v 9:17 | Reagovat

[1]: Gábi...já bych se taky smála, kdybych nebyla součástí tohoto příběhu...měla jsem strach jako malé děcko O_O

5 Mutinka Mutinka | 28. července 2016 v 9:18 | Reagovat

[2]: Aničko, kdybys viděla mě...byla jsem jak vyplašený zajíc

6 Mutinka Mutinka | 28. července 2016 v 9:18 | Reagovat

[3]: Jsem hold Bajaja...a chtěla jsem být Nebojsa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama