Pouť za čokoládou

5. července 2016 v 15:01 | Mutinka |  Tvorba před blogem
Jsem zpět.....proč tak brzy?
Zkuste si navštívit čokoládovnu, odolat,nezadlužit se a ve výsledku projít dveřmi...nemožné.
Můj dnešní harmonogram byl nabitý prací...původní záměr ovšem zhatila kamarádka sdělením....jedeme do čokoládovny.....tak jedeme.
Při jízdě jsme si jasně stanovily pravidla...to její znělo: dám si tam jednu čokoládku a jednu si vezmu domů, co ty? Já zkontrolovala obsah peněženky a zjistila jsem, že díky jejímu obsahu si k té čokoládě maximálně přičichnu...Sisa byla velkorysá a přibrzdila u bankomatu....u ní si člověk musí velkorysosti vážit, umět parakotoul a mít vlastnosti sprintera...vše jsem splnila.
Bankomat jsem požádala o kapesné ve výši 200 Kč, které vyplnily v peněžence vaakum...mám celkem 450 Kč....to bude mejdan.
Čokoládovna byla nádherná, při vstupu do ní se Vám zatají dech, vylezou oči z důlků,roztáhne chřípí a chuťové buňky začnou stepovat...a moje živelná kamarádka objeví svůj asi 10 tý stupeň rychlosti. Mezitím, co ona lítala od bonbónků k čokoládě, já sledovala prostředí, komunikovala s prodavačkou...vše jen do chvíle, kdy nám ukázala misky s ochutnávkou....plenila jsem postupně jednu za druhou, škoda, že ty misky byly porcelánové, sežrala bych i je. Sisa má nakoupeno, bratru za 400 Kč...(prý jen jednu čokoládku tady a jednu domů). Jsem na řadě...lítám taky, hubu plnou slin...teď už vím, proč jsme byly od sladkostí odděleny sklem...já bych slízala i to sklo. Polkla jsem vědro slin, vyslovila svou objednávku....mezitím Sisa pokračovala ve štrafetě vyjídání doplněných misek....platím 200 Kč....jsem na sebe pyšná, zase jsem zvládla ušetřit a zanechat tak peněžence její poslání.
Po posledním blesknutí foťáku se loučíme, kradmo strkáme do pusy ještě pár kousků čokolády a každá si neseme svou taštičku laskomin. Cestou domů máme stažené okna na maximum....raději dojedeme domů jako můry, než aby se nám těch společných 600 Kč změnilo na hovniválovou hroudu....
Jěště teď mám chuť čokolády na jazyku......já už to totiž s prominutím sežrala.

P.S. Říká se, že čokoláda člověka nabudí a dodá mu endorfiny....zřejmě nejsem člověk...chce se mi spát a nechat si zdát o bonbónech....( s endorfinama mají pravdu...jsem šťastná, že jsem dnešní výlet absolvovala..i s tím sprintem a parakotoulem)

P.S. 1. Netušila jsem, že bonbón s růží, fialkou, chmelem či mateřidouškou může tak dobře chunat.....jdu si ušít pytlík na bylinky a čekat na měsíční svit


P.S. 2...ale mezitím se asi změním na šakala a budu výt na wc....hořká čokoláda měla 72%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama