Nostalgie vánoc

5. července 2016 v 13:53 | Mutinka |  Tvorba před blogem
Milé přítelkyně,
promiňte mi to oslovení, ale já to tak cítím, blíží se nám konec roku a já vím, že mnohé z Vás patlají pomazánky, pečou buchty, smaží řízky a jinak vyšilují v kuchyni, aby ten jejich silvestr byl bohatý, veselý a nikdo z blízkých netrpěl hlady a nedostatkem čehokoli.
Ale odložte na chvíli vařečky, přistupte do blízkosti Vašich dětí a zakoukejte se na ně. Možná se Vám vybaví jejich miminkovská vůně, první úsměv, známka ve škole, první partner vedle nich, o kterém jste pochybovaly a hledaly jeho chyby, ačkoli Vaše ratolest na něj zbožně hleděla a měla úsměv od ucha k uchu, pohleďte na svého manžela, který má na nohavicích vytahaná kolena a Vás to naprosto rozčiluje a možná si při tom pohledu vzpomenete, jak ta kolena jsou vlastně odrazem štěstí, které prožívá v kleku na koberci, když vozí Vaše děti na zádech. Pohleďte na své rodiče, kteří byli tak nechápající Vaše rozmary, úlety a průsery, co uvidíte? Lásku a oddané bojovníky za Vaše štěstí. A podívejte se do zrcadla. Co uvidíte tam? Ano, ženskou, která by se rozdala pro své děti, která miluje to chlupaté, neomalené a často špatně pochopitelné stvoření, kterému říkáme manžel a která si zaslouží hlubokou poklonu za domácí štěstí, za šikovnost s jakou zvládá každodenní povinnosti a uznání za to, že v tom chaosu najde čas pro sebe a pro nás, spoludomovkyně a odzbrojuje nás svou kreativitou.
Děvčata, mám Vás moc ráda a přeji pokojné ukončení roku 2015 a správnou nohou do roku 2016.
P.S. Můj rok končí dárkem od zaměstnavatele, který mi poslal doporučenou poštou, čímž za mě vydal cca 15 Kč ......VÝPOVĚĎ
Moje první reakce byla šok, druhá vztek a nadávání. Když se mě moje vnučka Nelinka zeptala, proč se zlobím, tak jsem odvětila, že už nemám práci, čímž budeme muset kvantitativně omezit kokina, protože na ně nebude tolik penízků. Zamyslela se a pak povídá: Babi, tak můžeš chodit se mnou do školky, tam nemusíme platit za nic a kokina dostaneš, když budeš poslouchat paní učitelku, ale musíš splachovat záchod a po obědě pěkně spát. Téhle čisté dětské nabídce se nedá odolat, takže od ledna se pokusím o zápis do školky a slibuji, že budu spát po obědě jako první.

Život je krásný, když máte pro koho žít a to já mám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama