Lepra řas

5. července 2016 v 15:07 | Mutinka |  Tvorba před blogem
Máme sobotu....víkend....a jak to mohl být krásný víkend.
Tašky vyletěly z hnízda, na další mám nastříháno, buchta upečena, oběd hotový....dnes mám zelí....vývarová polévka je z domácího hovězího, nudličky barvy pomeranče, jak se slepice činily.
Prostřeno, naloženo, jen to spolykat....není mi přáno více než pár soust a rozzvoní se telefon....při současném stavu věcí a horentních přípravách svatby to není nic neobvyklého....neobvyklý je požadavek z druhé strany.....malé děti, malé starosti, velké děti.....na zabití.
Proč mám tento názor? Myslím, že na konci jej budete mít taky.
"Džejny?....takto mě dcera oslovuje...odvezeš mě na pohotovost?"
Zelí mi v puse hodilo štronzo, čímž způsobilo, že půlka je na cestě do žaludku, druhá se zatím převaluje na jazyku....překotně volím , kterou variantu mám zvolit...zda udušení či odplyvnutí...plivu, ještě bych tu chvíli chtěla zůstat.
"Co se stalo? Krvácíš, máš bolesti, omdlíváš?...sypu na ni všechny scénáře, které mě v ten moment napadly v souvislosti s jejím těhotenstvím. Odpověď mě odzbrojila: " Nevidím"....."Co nevidíš?"...."NIIIIC...a následuje pláč a smrkání. Tak tohle asi nebude mít s těhotenstvím žádnou souvislost....nemá. Tohle má souvislost s debilitou. Rychlost, s jakou jsem byla oblečena a před barákem, se dá srovnat s rychlostí supermana....domluva zněla, že mě dcera počká před autem a jedeme....naštěstí bydlíme od sebe cca 150 metrů a ona cestu zvládla sama....mi totiž nedocvaklo, že nevidí...... šouraje se podél zábradlí mostu, sedla do auta a čekala....já spojila odchod z domu s odpadkama, a když jsem dceru neviděla jít, šla jsem ji naproti....ona nikde...samozřejmě, když už seděla v autě.....já jsem asi taky hříčka přírody, protože mé litanie ohledně toho, proč mě nezastavila, když mě viděla míjet auto, odpálkovala....protože nevidííííím...to zní logicky. Jedeme do okresního města a já zjištuji příčiny její slepoty. Mezi vzlyky jsem se dozvěděla, že si chtěla sundat umělé řasy, protože už ji opadávají a ráda by si nechala udělat nové....proč si je sundávala sama?....rozpočet na svatbu je striktně daný a ona jej nechtěla zatěžovat odborným zásahem kosmetičky.....hodná holka....tak použila nějaký olej na atopický ekzém, řasy sundány, bonusem slepota....debil. Autem se ozývají vzlyky, smrkání a otázky, kdy už tam budeme...už tam jsme, vrátný mi sděluje, že oční pohotovost je v jiném okresním městě....35 km od místa, kde se nacházíme....úpění ze sedadla spolujezdce sílí. Na plynovým pedál padla tvárnice a fičíme dál....Pohotovost....dcera se mě křečovitě drží a já ji směřuji k dveřím ambulance....Mami, pojď tam se mnou, prosím...no, ono to ani jinak nejde...když doktorovi, mimochodem velmi hezkému, až jsem chvílemi dceři záviděla její slepotu...sdělila příčinu problému, měl co dělat, aby nevyprskl smíchy.....mohl si to dovolit, stejně by ho dcera neviděla....Jsme ošetřené, odbelhané zpět do auta a doma. Dcera leží, brečí, že ji to bolí......ale to ještě neviděla, že nemá řasy, jen pár chlupů, které trumfne kdejaký starý smeták...a svatba je za 32 dní.....říká se, že nevěsta má být ozdobou každé svatby....tak ta naše bude ozdobou příprav svatby a myslím, že i dost dlouho po svatbě.....děsím se, až otevře oči a zjistí následky svého konání....jsem hodně kreativní, jdu na pinterest najít, jak se dělají nové řasy.....no uznejte, není to na zabití?

P.S. Ještěže dcera nemá umělá prsa....představa, že by se jich chtěla zbavit svépomoci, mě děsí....

P.S.1. Diagnóza? Poleptaná rohovka v obou očích....Prognóza?...bude to dobrý....Kdy?...ví bůh


P.S. 2. Vyfasovala jsem Neli, už mám za sebou tři porody, jedno ošetření očí, dvakrát jsem byla ženichem.....a takový to mohl být krásný víkend
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anna Anna | E-mail | 5. července 2016 v 16:14 | Reagovat

Janičko chudinka Tvá Džejny..doufám,že řasy již narostly.Pa.Anna :-)

2 Mutinka Mutinka | 5. července 2016 v 22:28 | Reagovat

[1]: Aničko...blbostma se člověk učí...řasy dorůstají, tak snad bude nevěsta jako lusk

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama