Kreativní nákup

5. července 2016 v 14:17 | Mutinka |  Tvorba před blogem
Milá děvčata,
tak jsem dnes v plném zápřahu v šití andělek, mimochodem, děkuji všem vám dámy, které jste si u mě objednaly, je to pro mě velká odměna za snahu, kterou do toho dávám. Ale víte, jak to probíhá?
Jdu koupit látku, už cestou kombinuji barvy a vzory, aby jste byly maximálně spokojené, samozřejmě mám sebou Nelku, jelikož trochu snoplí a nápis ve školce na dveřích hlásá: Nemocné děti do školky nepatří!!....vytištěno velkými a tučnými písmeny....zřejmě kvůli babičkám, které už blbě vidí a u kterých hrozí nebezpečí, že by dítě dosmýkaly do školky s nudlí u nosu. OK, beru na vědomí. V obchodě to chvíli trvá, tak si malá prohlíží vše, co tam mají a jelikož jsou to drahé a křehké věci, tak se obchůdkem ozývá: ano, téhle si vezmu 30 cm, Neli, nesahej na to, krajky 2 metry, Neli, kde jsi?, máte žlutou nit?, doprčic Neli, nesypej ty červené korálky do zelených, promiňte, já to přeberu......a pozor, dítě dostala spásný nápad: babi, já chci čůrat....tohle zabere vždycky, rychle platím, vyčůrat a domů. U stříhání látky bedlivě hlídám nůžky, protože by byla zřejmě většina andělěk indiánky. Dělám to nerada, ale v duchu zachování látky a v neposlední řadě mého psychického zdraví , pouštím pc a Prasátko Pepinu. Mám nastříháno, hurá šít. Jsem zabraná do práce a na dotazy odpovídám hmmm, Pepina už nezabírá a Nela zahájila útok....z wc se ozývá strohá informace..kakala...to znamená strčit špendlík do pusy, běžet utřít dupku, pokud nechci riskovat, že bude následovat sprchování....usedám zpět ke stroji...mobil, rodiče, ahoj, co jsi měla na oběd, bože.....rychle si vymyslím nějakou odpověď, protože na jídlo při práci vůbec nemyslím. Ale výsledkem je jen jedno, tohle tvoření mě přes všechny peripetie baví a naplňuje a děvčata, dík za to patří vám.


P.S. Mezitím, co jsem napsala těchto pár řádků, stihla Nela tisíckrát vylézt z postele a v nestřeženém okamžiku namalovat na dvířka kuchyňské linky sluníčko. Měla bych ji seřvat, ale namísto toho jsem ji pochválila a nechám si ho tam.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama