Krajka v boubíně

5. července 2016 v 14:18 | Mutinka |  Tvorba před blogem
Hezký páteční den, děvčata.


Od středy obcházím obloukem sušák obtěžkaný prádlem a dnes, po třetím zkopnutí si palce, mě donutil, sejmout z něj to břímě.
Klečím na zemi, třídím prádlo a tu na mě vyskočí vzpomínka. Dávná, leč velmi živá.


Vraťme se o 20 let zpět.


Jsem krásná, mladá a pracovitá manželka a maminka. Teď jsem pobavila sama sebe.To už je fakt minulost. Prádla je tolik, že zabere sušák před domem, takže sousedky, pokud chtějí své prádlo oblažit slunečními paprsky a dopřát mu vůni větru, zamlouvají si termín s prosbou, zda bych se mohla v ten den věnovat jiné činnosti. Nelibě souhlasím.
Je večer, manžel uspává děti, komik, usnul dřív, čehož děti využily k tomu, že se nastěhovaly do jedné postele, přesvědčeny o tom, že bubák nebude mít odvahu strašit dva caparty najednou. Usnuly. No manžela do ložnice přenášet nebudu, spí na zemi.....Otevírá se mi náruč celé postele.


Rychle třídím prádlo, je tma a já ho šosuju do skříní, hotovo, šipka do postele,dobrou noc ( škodolibě vzpomenu na tělo ležící v dětském pokoji na zemi) . Využívám každý centimetr matrace. Ráno vstáváme za tmy, zavládl chaos...manžel hudruje, že je rozlámaný ze země, já jsem krásně vyspaná. Děti rozvezeny, já s manželem v práci...společné.


Zaklepání na dveře mé kanceláře, ve škvírce můj manžel s větou...můžeš na chvíli?..jo,co se děje?...pojď ven...Kolegyně z pod brýlí jukne od čísel...Vycházím a manžel mě šeptá: pojď na záchod...cože?..chci ti něco ukázat...Ukázat? Copak mi může chtít na wc ukázat? Že by? Kde se to v něm bere..tahá mě na pánské, přesvědčuje se, že jsme tam sami a začíná si sundávat kalhoty....mi se roztřepávají kolena, údivem roztahují zorničky...teď a tady? v pracovní době? to je tak vzrušující...chci si sundat taky kalhoty, ale manžel zašeptá, počkej...ach, ten je dnes romantický, chce si mě rozbalit jako vánoční dárek, těším se....jeho kalhoty padají ke kolenům a já....rozřehtám se..přede mnou stojí 100kg chlap v bílých krajkových kalhotkách, s kytičkou, kterou ze všech stran obklopuje boubínské ochlupení....proč máš moje kalhotky?...mění se v hysterku a řve: byly v moji skříni...automaticky jsem hrábl a oblékl...řvu smíchy a on bledne...víš, jak mě to stiská, guma se mi řeže do třísel a o "něm" ani nemluvím...Otevírají se dveře a vstupuje kolega...manžel bleskem natahuje kalhoty, já nasazuji klidný výraz, rudá ve tváři a kolega se chápavě usmívá...čemu? Nic nebylo, bohužel. Rozcházíme se do svých kanceláři a manžel jedovatě sykne: Opovaž se to někomu říct!! Kolegyně dle mého rudého obličeje zřejmě taky nabyla domněnky, že jsem prožila romanticky zážitek a odpoledne jsme odjížděli s pohledem kolegů, který jednoznačně vyjadřoval závist.


P.S. Manžel měl rozřezaná třísla, mužství velikosti rašícího puberťáka a chůzi kolébající se kačeny. Já měla několikadenní útrum od romantiky, které jsem se snažila zkrátit přikládáním heřmánku manželovi na třísla a hadrou sobě na hubu, protože kdyby zjistil, že se směji, tak přikládám heřmánek i sobě.


P.S.1. Prádlo třiďte za světla, kupte si raději větší velikost, pro případ, že se někdo přehmátne, mějte zásobu heřmánku a pamatujte, že ne každá nabídka společné návštěvy wc musí znamenat romantický zážitek....


P.S. 2. Pevně doufám, že můj ex není tajným členem těchto kreativních stránek,( zabil by mě), ikdyž on byl velmi kreativní, když očekával, že ponožky v květináči zapustí kořeny a vyhodí mladé fusekličky, že autu stačí místo klíňáku zavařovačka, takže jsme v domácích potřebách získali slevu na sortiment gum, že postel stačí podložit špalkem, takže jsem se každé ráno budila jako horolezec, spící na šikmé plošině, protože špalíček neunesl zodpovědnost, za náš klidný spánek,nebo když v domnění, že dceři myje hlavu šampónem, který i po opakovaném přidávání ne a ne pěnit, aby posléze zjistil, že přilévá olej a naše dcera chodila po několik dní jak hipisáčka. Zřejmě není nutné dodávat, že vše ukončil větou, že za to můžu já, protože.....


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama