Hry bez hranic

5. července 2016 v 14:22 | Mutinka |  Tvorba před blogem
Krásnou prosluněnou neděli, děvčata.


Musím na ušní, nic neslyším......jak je to možné? Co se stalo?
Diagnóza zní...odjezd vnoučat do svých hnízd. Panika z ticha se mění na rozkoš.


Po předešlém hlídání, kdy jsem se zřejmě osvědčila a tím získala titul "operbabka", se mi tři zakuklenci zlomyslností, obaleni do rozkoše cukrové vaty, zabydleli v mém pidibytečku. Celestýnské nudle ve výravu, které byly odsouzeny k "tohle nejím" nahradily obyčejné, s titulem" jé mňam" a rýže byla hlasováním zvolena jako královna dne (a díky malému i královna mých ponožek, mám ji všude). Ale jsem připravena. Alespoň si to myslím.


Podvečer se nese v duchu her. Nelka je kápo a určuje, jakým směrem se vše bude ubírat, Vanda nemá sílu odporovat. Malému je to jedno, hlavně, že se něco děje.


1. Nelka je doktorka a vyšetřuje Vandu, rvajíc ji do pusy kostku, jelikož je třeba ji vyšetřit důkladně. Vanda dáví. Nelka to prý nemůže vidět, přesto se dívá. Nelka dáví, protože dáví Vanda. Běžím pro hadru, cítím podivný tlak v krku a než se stihnu vrátit, malý již pitvá obsah na koberci. Dávím taky. Babi, proč blinkáš? Ikdyž má snaha odpovědět byla silná, druhé kolo mé exploze do hadry, bylo silnější. Schovávám kostky a zakazuji hru na doktorku.


2. Hrajeme si na pejska a manželé. Jsem pes. Proč vždycky já? Holky jsou manželé. Klečím na čtyřech, kňučím, kolem krku provaz a rukou musím popohánět ocas (šálu) k vrtění. Zřejmě jsem spokojený pes, protože vrtím velmi intenzivně. Manželé nakupují, tudíž jsem uvázaný pes. Stále klečím, uvázaná na velmi krátko, takže spolu s konferenční stolem tvoříme siamská dvojčata. A jdeme z obchodu domů. Ani tentokrát jsem nebyla vypuštěna na volno. Povely : k noze, štěkej, sedni, dej pac..plním okamžitě ..ovšem pamlsku se mi nedostává. Schovávám provaz a zakazuji hru na psa.


3. Hra na formule. Nyní se zapojuje i malý. Děti naskládány do boxu na hračky a ....samozřejmě, jsem motor. Celková váha řidičů je 45 kg, já, motor, 50 kg. Zřejmě si děvčata myslí, že s motorem obsahu malého skútru prosviští závodní dráhu ( 4m obýváku) v rekordním čase. Snažím se nezklamat jejich důvěru. Zklamala. Musím do opravy. Děvčata mě opravují, malý si na opravu vzal vařechu a po prvním řádném klepnutí mě jsem opravena. Teď už nemám odvahu se porouchat. Jsem k.o. I tuto hru jsem zakázala.


4. Hru vymýšlím já. Jdu na to od lesa. Budete vodníci. Šup s nimi do vany a následně do postele. Já s nimi. Tuhle hru jsem považovala za nejvydařenější.


Dnes jsem je vzala ven a nechala je "volně dýchat" ( rozumnějte- dělejte si co chcete, hlavně mě nezapojujte). A děvčata dýchala opravdu vydatně. Titul "operbabka" jsem splnila do posledního puntíku. Všichni tři se musí i s hadrama oprat. Ale to už nechám maminkám. Stejně je to ticho tady příliš ohlušující. Cítím, že mi chybí vrtící se ocas a moje ponožky ( s protiskluzem) mají chuť se rozeběhnout závodní dráhou.


P.S. Dostanete-li vnoučata na hlídání, opatřete si seznam her, ve kterých figurujete jako ležící, zvuk ani pohyb nevydávající věc, zvedněte si zálohu na vodu a děti máčejte ve vaně a v neposlední řadě je vracejte špinavé, aby maminky, které si mezitím, co vy jste si při hlídání sáhly na samé dno svých sil,odpočinuly, užily návratu svých zlatíček alespoň plnou pračkou. Ale mám obavu, že já je ani tímto neodradím, aby mi je za 14 dní nedovezly znovu.


P.S.1 Jdu si namazat kolena, uvařit si kafe, které vypiju celé v poklidu, nespálím si o něj zprvu pusu a poslední doušek nebude studený jak psí čumák...a zapnu si rádio...bolí mě z toho ticha uši. Asi budu muset na ušní.


P.S. 3 Rozhovor děvčat. "Neli, já budu mamka, co budeš ty? Já budu socka. Socka? To je jako co? No, to půjdeš k bankomatu a vybereš si peníze. Tak já budu taky socka? A kdo bude jako mamka?" Cítím jejich pohled v zádech. Ach jo, takže zase budu makat a ony půjdou k bankomatu. Chci být taky socka. Odpověď děvčat? "Ne, to můžou být jenom taťkové."


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama