Cesta z města

5. července 2016 v 15:09 | Mutinka |  Tvorba před blogem
Jede, jede mašinka, kouří se jí z komínka….prd, kouří se ze mě, protože snad i ten vlak poznal, že jsem holka z dědiny a nedaří se mi připojit k netu…nevadí, nebyla bych to já,abych nenašla řešení.
Řeším to psaním ve wordu….a pokud mi neklekne pc, tak to možná zvládnu i odeslat, uložit a poté Vám to vložit. Dnes supluji revizora a budu přísná, krutopřísná. Na nádraží mě odvezla dcera s Neli a budoucím zeťákem….Hujerovi . Předtím jsme ještě stihli návštěvu pana doktora, který nám sdělil, že náš junior je již velikosti fazolku, to Neli náležitě pobavilo, že její ségra…možná brácha…vypadá jak kousek polívky. Doufám, že ho časem neslupne. První zádrhel nastal, když jsem zjistila, že jsem si měla jízdenku vytisknout…co teď? …pobíhám po nádraží jak potrefený zajíc a v očích mám stres a svěrače, které jsem od včerejšího večera permanentně zatěžovala, dostaly dvojitý příkaz…držet, nepustit…a ani neprosakovat. Průvodčí českých drah mě sdělila, že ačkoli jedu soukromým vlakem a ona s tím nemá nic společného, nedokáže unést pohled na mou zbědovanou a zdeprimovanou tvář a vpustila mě na tajňačku do kanceláře, abych si mohla na jejich pc vytisknout zapomenutou jízdenku…a sobě asi vytisknu cedulku…odstrašující případ…dovnitř se vetřela i Nelka a pod pohrůžkou drážní policie držela jazyk za zuby..cca 5 vteřin….poté by nás mohla vyvést nejen drážní, ale i veřejná policie…jízdenku svírám v dlani a jdu si pro jistotu stoupnout na perón…ani mi nedošlo, že bych si měla zjistit, na které nádraží, či kolej vlak přijede…Hujerovi zjistili , zeťák kufr odtlačil a já s Neli prohopsala nádráží….do teď vše fajn.
Vlak přijel včas, na 2.nástupiště,kolej č.2…. hledám svůj vagón stejně jako idiot myšlenku…z jednoho vagónu vylezl stevard….bože, to bylo maso…mladý, tmavý, krásný kluk…ale mám smůlu, můj vagón obsluhuje slečna a dcera na mě dělá kiš, kiš….a Neli řve…řve steskem, po tvářích se kutálí slzy jako ségra nebo brácha….a fazolí je plný obličej a přidává se i nudle u nosu….Vím, že vlak pojede rychle, že moje cesta bude únosná, ale že i to nastupování bude tak rychlé, to jsem neočekávala…stihla jsem té uplakané tvářičce akorát říct ahoj a miluji tě a dveře práskly a vlak se rozjel….snad zahlídla alespoň to letmé zamávání. Stevardka mě usadila…horší to bylo s mým kufrem, ale ten mám pod nohama, takže z vlaku polezu ztuhlá, kufr pošlapaný, ale jsem tu, sedím a jedu. Na dotaz, jak se mohu připojit na net, jsem dostala jasnou a srozumitelnou odpověď…já pochopila, pc ne….volá Janka….ano jedu, už je vše ok….stále čekám, kdy po mě bude chtít někdo jízdenku…..po 2 hodinách nikdo….mě omejou, tolik stresů kolem toho a nakonec si ji snad zarámuji. Datluji tady a vedle mě si přisedla starší paní…doufám, že není od povahy nervák, protože kdyby takto někdo datlovat vedle mě, vyklovu mu klávesy z noťasu…ale mám štěstí, paní raději posvačila….zřejmě cestuje častěji, protože já mám žaludek jak čočku a nejsem schopna polknout slinu, natož pojíst. A jízdenku stále nikdo nechce.
Do konce cesty mi zbývá 30 min…nastupovala jsem za pomoci Hujerovců a přesto jsem stihla o kufr zakopnout…to jsem zvědavá na to vystupování bez Hujerovců….možná Janku na nádraží překvapím parakotoulem…v ruce kufr, na hlavě klobouk , ale s hubou od ucha k uchu…až tohle budete číst, budu už s Jankou někde u cigára a s bosýma nohama v trávě.

P.S. Pokud okamžitě neukončím psaní a nesbalím pc do kufru, což půjde dost těžko, vzhedem k tomu, že kufr mám pod nohama a prostor tak akorát na zohnutí se a paní vedle mě nevypadá, že by pochopila význam slova "osobní prostor" a navíc zřejmě usla….tak pojedu na okružní cestu republikou.

P.S.1. Doufám, že dal Pepík chladit pivo, jak ne, zchladím já jeho…..

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anna Anna | E-mail | 5. července 2016 v 16:16 | Reagovat

Janičko krásně napsané a výlet se určitě vydařil.Anna :-D  :-D  :-D

2 Mutinka Mutinka | 5. července 2016 v 22:27 | Reagovat

[1]: Aničko, výlet byl dokonalý....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama