"Babka roku"

24. července 2016 v 10:46 | Mutinka
Myslím, že aspiruji na titul "babka roku"......a nejen babka, ale možná i tchýně

Miluji večerní procházky a výlety....naplňuje mě to touhou nakukovat cizím lidem do oken, sledovat jejich život a domov jako takový. To dobrodružství plížit se podél plotu, být potichu a snažit se díky vlastní fantazii tvořit osudy obyvatel za okny, kdy člověk vidí jejich pohyb a otevírajícím se ústům dodává vlastní text.
Nebo procházka nočním parkem, kdy za každým stromem vidíte postavu, slyšíte zvuky, které děsí....a to nemluvím o hřbitově, tam je to na plenu.
Tohle všechno podnikám za přítomnosti Neli...moji 4 leté vnučky....tam se teda vyřádím.A vyřádila jsem se i včera.

Včera jsme s Neli, dcerou i zeťákem podnikli jednu takovou noční procházku...parkem, vlastně dvěma.
V prvním parku máme houpačky, takže s příchodem šera jsme zamířili tam. Neli se usadila do jedné z nich, dcera ji rozhoupala a Neli jásá a huláká...výš, výš..já hulákám ....sedni si, drž se, nepřesedej. Ona mě samozřejmě štenkruje a poposedává, stojí, naklání se....volím osvědčenou strategii, hledám telefon s tím, že budu volat policajty a půjde do vězení, tam bude v černé místnosti, kde jsou myši...její věta, jééé a jakou budou mít barvu? mě trochu rozhodila, tak přitvrzuji....a dostaneš suchý chleba a jen vodu k tomu....další útok od svištěte....nevadí, já ten chleba rozmočím....a budeš tam sama a smrdí to tak....konečně slavím úspěch...Neli se drží křečovitě houpačky a sleduje s děsem první průjezd hlídky městské policie....to nám přišlo vhod, protože po stávkování, že nechce mikinu, se do ní dostala snad skokem jako Jája a Pája do kalhot.Velíme odchod a parkem se ozývá...nééééé a stávkující Neli odmítá jakýkoli způsob odchodu. Ok, nastává moje chvíle. Nevadí, zůstaň, my jdeme, stejně za chvíli budou chodit Klekánice.....jsem vítěz..kdo je to babi Plekánice...to je možná Lucka Vondráčková, ale po opravě na Klékanici, vysvětluji Neli, že je to škaredá baba, co sbírá po nocích děti a pak je chroupe, až jim kostičky křupou....v ten moment má dcera na sobě klíště a odcházíme z parku s dítětem v počátečním stresu a s očima jako rozjetá žába. Jenže mi to nestačí, navíc jsem namlsaná a ....ticho, slyšíte to?...co?, ptá se se vystrašená Neli...slyším nějaké kroky, ona už jde..
Mami, nech toho, ona minulý týden řvala ze spaní, protože se ji zdálo, že jsi ve vězení...proč já?...a mi upadne ruka, jak mi ji drtí. Povoluji ve strašení....ale jen do momentu, než vkročíme do druhého parku. Už je krásná tma a světlo z pouličních lamp vrhá stíny a pro mě, škodolibou babku začíná druhé kolo. Tentokrát se drží Neli za ruku mě, mladí manželé jdou popředu, takže mám volné pole působnosti a mohu to sviště strašit bez okřikování. Jdeme parkem mlčky a já mám další plán....náhle se s úlekem zastavím a heknu....v ten moment mám Neli na zádech s otázkou... co je? .....vlk, odvětím...támhle za tím stromem je schovaný, vidím jeho ocas....no dokonalý stín mi pomáhá...máš růžové tričko a on si tě asi spletl s Karkulkou....babi, utíkej..přendávám si Neli ze zad do náruče, ta mě drží křečovitě kolem krku, čímž mi ubírá kyslík, hlavičku skloněnou na má prsa, aby neviděla a nabyla dojmu, že je před vlkem dostatečně schovaná, ale běžím...teda klušu...a náhle se prudce zastavím a řvu...nech nás, pusť nás, Neli, on mě chytl za nohu.....vřískající děcko se slzama a snoplem mě fakt pobavilo....ne však dceru, která se na mě obořila s větou...a dnes spí u tebe. Zbytek parku už nestraším, co kdyby fakt spala u mě a navíc, jsem spokojena, dnešní dávka strachu byla výživná.
Před domem se loučíme s našim obvyklým rituálem, jen dnes Neli nekouká při něm na mě, ale směrem k parku.
Mladí odcházejí....jenže co nějaký bonus?
Plížím se pomalu a potichu za nimi a ze vzdálenosti cca tří metrů ze mě vyjde...uááá....pohled pro bohy. To, že zařvala Neli, to jsem čekala, ale to, že zařve i zeťák, skočí z místa více jak 2 metry, přičemž zdolá rekord ve skoku z místa, v ruce mu vyletí sáček s ředkvičkama, které si cestou koupil s radostí, že vydal z peněženky jen dvě koruny a že se bude nalepený na dceři klepat strachy, to jsem nečekala ani v nejdivočejším snu. Řechtám se jak pominutá......Neli se třepe, zeťák mi spílá a dcera večer zakončila větou...tak a dnes spí u tebe oba dva.

P.S. Spali doma, strach jim nedovolil absolvovat noc u mě....škoda, mohla jsem se vyřádit ještě víc, ale i tak to byl prima večer.

P.S. 1. Příští večerní procházka bude směr hřbitov.....do batohu si nabalím baterku a prostěradlo a se zánimkou, že jdu čůrat se převleču za ducha.....to bude duchaplná zábava
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alena Alena | E-mail | 24. července 2016 v 11:07 | Reagovat

Jani ty si číslo, po kom ta Neli asi bude :-) :-D  :-D

2 Olga Olga | E-mail | 24. července 2016 v 11:30 | Reagovat

Jani úplně vás vidím,a v momentě jsem viděla sebe,jelikož bych se chovala stejně jak vy a i zakončení bych provedla stejné:-)straším takhle manžela a dceru doma a nééé vždy s úspěchem:-)dcera bulí a manžel mi říká že mi to bude vracet:-)tak pak ze strachu že by to mohl splnit a já se mohla pak strachy pos... je nechávám měsíc v klidu:-)

3 Petra K. Petra K. | 24. července 2016 v 11:31 | Reagovat

No jasně,že po babičce.Chudák malá,já bych se s tebou asi bála taky :-!

4 Babča Poddvorov Babča Poddvorov | 24. července 2016 v 16:38 | Reagovat

Jani, jste skvělà babička😀 malá si takové okamžiky bude pamatovat.🌸🌷🍀

5 Dáša Dáša | 25. července 2016 v 8:23 | Reagovat

Jani, čtu to už po čtvrté a pořád se skvěle bavím. Jste super babča!!!
Jen, být Váma, tak bych na ten hřbitov nechodila, protože riskujete, že Váš humor vzbudí všechny, co tam v klidu spí a to pak bude rachot. Chudák Nelinka.
Jste fajn babička, škoda, že já jsem nezažila žádnou. Už se těším na další články!!!

6 Gabriela Gabriela | 27. července 2016 v 14:34 | Reagovat

To si teda bude pamatovat. Aja to prozila taky. Mam uzasnou predstavivost takze to zive vidim. No Neli asi do smichu nebylo ale ja brecim smichy. Super babca :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama